REFORMERY Z WIEŻĄ

Są zwykłe reformery, są i reformery z wieżą. Zajmują więcej przestrzeni w pionie, jednak w zamian oferują mocno rozbudowane możliwości treningowe. Pozwolą Ci odkryć nowe aspekty swojej siły i elastyczności, sprawiając, że codzienna praktyka pilatesu – zarówno w profesjonalnym studiu, jak i w domowym zaciszu, będzie jeszcze bardziej inspirującym doświadczeniem. Bo to nie tylko inwestycja w zdrowie i sprawność, ale również dobry sposób na czerpanie radości z aktywności fizycznej.

Co jeszcze sprawia, że reformer z wieżą jest tak niezwykle atrakcyjnym rozwiązaniem?

CZYM SĄ REFORMERY Z WIEŻĄ?

Najprościej ująć odpowiedź na to pytanie szybkim połączeniem: reformer z wieżą to reformer do pilatesu rozszerzony o dodatkowe możliwości, jakie daje mu dodanie wieży. Trochę masło maślane, jednak kluczowa jest tutaj właśnie ta wieża. To ona sprawia, że możliwości treningowe stają się wręcz nieograniczone i – dla bardziej zaawansowanych osób – dają ogromne pole do popisu własnej kreatywności.

Wieża – nazywana inaczej półtrapezem – zwykle zbudowana jest ze stabilnej ramy i specjalnego systemu pętli, drążków i uchwytów ze sprężynami o zróżnicowanym stopniu oporu. Konstrukcja posiada też możliwość zamontowania maty. Reformery wyposażone w wieżę często wykorzystywane są do ćwiczeń o zróżnicowanym stopniu trudności, a także do rehabilitacji.

Tak rozbudowany sprzęt do pilatesu sprawia, że z jego pomocą bez trudu stworzysz kompleksowy system treningowy. Dzięki niemu masz dodyspozycji standardowe ćwiczenia na reformerze, na macie, na macie z wykorzystaniem wieży, na ruchomej platformie z wykorzystaniemwieży oraz w pozycji stojącej – po obu stronach wieży.

I tak, jak różne potrafią być reformery, tak i do nich dopasowane są różne wieże. Jednak każdy taki zestaw tworzy swój własny, niepowtarzalny design i przynosi fenomenalne efekty treningowe. Dzięki temu każdy znajdzie wśród nich ten jedyny. Idealny dla siebie ❤️

CO WYBRAĆ?

Już sam wybór reformera nie jest prosty. Więc tym bardziej ciężko wybrać reformer z wieżą. Balanced-Body oferuje kilka reformerów z wieżą, którym warto przyjrzeć się bliżej, przed podjęciem decyzji o zakupie takiego zestawu. Są to:

 • Allegro Tower of Power – jak sama nazwa wskazuje, to znany i lubiany reformer Allegro wyposażony w specjalną wieżę, nóżki i matę. Cechy charakterystyczne tego zestawu to szeroka poręcz z możliwością regulacji (4 pozycje pionowe i 4 pozycje poziome) oraz stabilna wieża wyposażona w 22 punkty mocowania sprężyn, drążki i pętle.
 • Rialto Reformer z wieżą – zestaw składa się z reformera Rialto z amortyzującą, dwuczęściową matą oraz stabilną wieżą. Wieża posiada 29 punktów mocowania sprężyn, co pozwala na niemal nieskończone możliwości konfiguracji. Na uwagę zasługuje tutaj także bezpieczna poręcz z możliwością jej ustawienia aż w 5 pozycjach
 • Allegro 2 Tower of Power – to unowocześniona wersja reformera Allegro z nóżkami, stabilną matą i wieżą. W tym przypadku wieża posiada aż 29 punktów mocowania sprężyn, drążki i pętle. Ponadto znajdziesz tutaj wygodny schowek na nieużywane sprężyny
 • Studio Reformer z wieżą – jeśli chodzi o sam reformer, możesz wybrać jeden z 2 rodzajów poręczy i systemów mocowania sprężyn. W zestawie znajduje się wykonana ze stali nierdzewnej stabilna wieża wyposażona w 35 punktów mocowania sprężyn oraz podwójna i bardzo łatwa w montażu mata, dopasowana do długości reformera
 • Clinical Reformer z wieżą – znajdująca się w zestawie stabilna wieża ze stali nierdzewnej posiada – podobnie jak wieża w Studio Reformerze – 35 punktów mocowania sprężyn. Do tego wygodna, dwuczęściowa mata idealnie dopasowana do długości reformera.

Ostateczny wybór reformera z wieżą zależy od Twojego indywidualnego zapotrzebowania. Czegoś innego będzie wymagać studio pilates i jego klienci, a zupełnie inne wymagania stawia przed reformerami np.: centrum rehabilitacji. Jeszcze inaczej podejdziesz do tematu, jeśli szukasz zestawu na własny użytek.

JAK ĆWICZYĆ NA REFORMERZE Z WIEŻĄ?

Czy ćwiczenia na reformerze z wieżą bardzo różnią się od ćwiczeń z wykorzystaniem samego reformera? I tak i nie. Tak, ponieważ obecność wieży rozszerza niemal w nieskończoność możliwości treningowe. A “nie”, bo to nadal reformer, tylko… z większą liczbą funkcji. W każdym razie, dobrze wiedzieć na co można sobie pozwolić na sprzęcie wyposażonym w wieżę, czyli np.: jak używać sprężyn, push thru bar oraz roll down bar.

Wieża ze stabilną matą umożliwia ćwiczenia w różnych pozycjach: w staniu, siedzeniu, leżeniu przodem, leżeniu tyłem i leżeniu bokiem. Już sam wachlarz tych pozycji pokazuje, jak ogromne możliwości treningowe i jak duże pole do własnej kreatywności daje rozbudowanie reformera o wieżę.

Reformer z wieżą umożliwia precyzyjne dostosowywanie oporu i intensywności ćwiczeń. To świetne narzędzie do wzmacniania mięśni głębokich, które są kluczowe dla utrzymania dobrej postawy, zwiększenia siły rdzenia i poprawy elastyczności. Dzięki różnorodnym akcesoriom, jakie można dołączyć do już i tak mocno rozbudowanej maszyny, dostosujesz dosłownie każde ćwiczenie do własnych (lub klienta) preferencji i celów treningowych. To idealna opcja dla kobiet, które chcą urozmaicić swoją rutynę i skoncentrować się na różnych grupach mięśniowych.

Ergonomiczny design reformera z wieżą zapewnia wygodę i wsparcie dla ciała podczas ćwiczeń. Dla wielu kobiet to istotne, szczególnie gdy zależy im na bezpieczeństwie i komforcie podczas treningu. Dzięki temu, przygodę z pilatesem od tego zestawu mogą zacząć zupełnie początkujący, jak i rozwinąć swoje umiejętności – zaawansowani użytkownicy.

Kluczem perfekcyjnego wykorzystania reformera z wieżą jest możliwość zintegrowania treningu siłowego ze stretchingiem. Ćwicząc na takim zestawie możesz płynnie przejść między ćwiczeniami siłowymi a stretchingiem, co sprawia, że każda sesja jest kompleksowa i obejmuje różnorodne aspekty zdrowego treningu. Ta wszechstronność sprawdzi się także podczas rehabilitacji.

REFORMER Z WIEŻĄ NA BÓL KRĘGOSŁUPA

Twoi klienci często skarżą się na problemy z kręgosłupem? A może sama miewasz takie problemy? Doskonałym rozwiązaniem okaże się właśnie pilates na reformerze z wieżą! Takie ćwiczenia są bezpieczne dla schorzeń kręgosłupa i pozwalają tak zmodyfikować ustawienia ciała, aby mocniej pracować – ze wspomnianymi wyżej – mięśniami głębokimi.

Praca z wieżą wymaga jednak nieco praktyki – wszystko dla maksymalnego zwiększenia skuteczności ćwiczeń. A to zależy głównie od ustawienia sprężyn, PTB czy też roll down bara, Musisz też wiedzieć, co można, a czego nie, jeśli Twój klient cierpi na ból pleców. I tą wiedzę posiądziesz na różnych – już w Polsce szeroko dostępnych – szkoleniach.

ZA CO POKOCHASZ REFORMER Z WIEŻĄ?

ZA CO POKOCHASZ REFORMER Z WIEŻĄ?

Każdy nieco inny, jednak łączy je jedno – wieża. Taki zakup może okazać się nie tylko rewelacyjną inwestycją, ale także fascynującym doświadczeniem, które wzbogaci dotychczasową praktykę pilatesu i rozszerzy możliwości treningowe Twojego studia. Co sprawia, że ludzie tak bardzo kochają pilates na reformerach z wieżą?

6 powodów do miłości ❤️

 • MOŻLIWOŚCI DOSTOSOWANIA
  To niezwykłe urządzenie sprawią, że każdy trening jest jeszcze bardziej efektywny, komfortowy i dostosowany do każdego użytkownika, niezależnie od jego poziomu zaawansowania.
 • WIĘCEJ ĆWICZEŃ
  Ten zestaw to jednocześnie pilates na reformerze z ruchomą platformą i – dzięki wieży – możliwość wykonywania większości wszechstronnych ćwiczeń Cadillaka.
 • ZAJMUJE MNIEJ MIEJSCA
  Reformer z wieżą zajmuje dużo mniej miejsca niż Cadillak, oferując te same możliwości. Często nazywa się go “półtrapezem”. To idealne rozwiązanie do mniejszch studiów.
 • IDEALNY DO REHABILITACJI
  Dzięki systemowi pętli, drążków iuchwytów ze sprężynami ozróżnicowanym stopniu oporu orazmaty reformery z wieżami (Half Trap) świetnie nadają się do rehabilitacji.
 • KOMFORT I ERGONOMIA
  Ergonomiczna konstrukcja reformera z wieżą zapewnia komfort podczas treningu, minimalizując ryzyko kontuzji i umożliwiając pełne wykorzystanie ruchu całego ciała.
 • ELEGANCKI DESIGN
  Estetyczny wygląd reformera z wieżą sprawia, że nie tylko stanowi doskonałe narzędzie treningowe, ale także stylowy element wnętrza studia pilatesu, przyciągając uwagę klientek.

GDZIE KUPIĆ REFORMER Z WIEŻĄ?

Jeśli posiadasz już reformer, prawdopodobnie możesz dokupić do niego wieżę. Prawdopodobnie, ponieważ np.: w przypadku zakupu niektórych reformerów Balanced Body (m.in. Contrology Reformer) musisz od razu określić, czy będziesz kiedyś wyposażać je w wieżę, ze względu na sposób jej montażu, który wymaga dodatkowych zabiegów przy produkcji samej maszyny.

Jeśli dopiero rozglądasz się za wyposażeniem studia, albo chcesz wybrać coś wielofunkcyjnego dla siebie, do użytku domowego, postaw na reformer z wieżą już w zestawie. Możesz go zamówić bezpośrednio na stronie producenta Balanced-Body, albo w partnerskim sklepie internetowym Sissel:

Wejdź do tego fascynującego świata pilatesu, który – dzięki reformerowi z wieżą – nabierze zupełnie nowego wymiaru. To niezastąpione narzędzie nie tylko umożliwi kompleksowy trening, ale także stanie się eleganckim dodatkiem do Twojego studia lub przestrzeni domowej.

Ergonomiczny design reformera z wieżą gwarantuje maksymalny komfort treningu, minimalizując ryzyko kontuzji i zapewniając pełną ochronę ciała. Jeśli marzysz o prowadzeniu własnego studia, reformer z wieżą stanie się sercem tworzonej przez Ciebie przestrzeni, przyciągając klientki elegancją i skutecznością treningów.

Niech reformer z wieżą stanie się Twoim sprzymierzeńcem w drodze do lepszej formy, siły i zdrowia. Odkryj, jak pilates na bardziej zaawansowanych maszynach może zmienić Twoje prywatne, jak i biznesowe życie – to rozwiązanie, które zwyczajnie warto mieć 🙂

Scroll to Top