PLAN I WYPOSAŻENIE STUDIA PILATES

Wpadł Ci do głowy pomysł otwarcia studia pilates? To świetnie! Przed Tobą długa droga, jednak z naszą pomocą, nie będzie taka straszna, jak może Ci się teraz wydawać.

Aby zapewnić klientom komfortowe i efektywne treningi, niezbędne jest odpowiednie zaplanowanie i wyposażenie studia. Dlatego w jednym miejscu zebraliśmy wszystkie informacje, które pomogą Ci stworzyć idealną przestrzeń do pracy, rozpoczynając od odpowiedniego rozmiaru studia, poprzez wybór niezawodnego sprzętu, aż po rozbudowanie oferty o różnorodne akcesoria.

Odkryjmy razem, jak stworzyć studio pilates, które spełni oczekiwania zarówno Twoje, jak i Twoich klientów.

STUDIO PILATES: MAŁE CZY DUŻE?

Jednym z Twoich zadań przy otwieraniu nowego studia pilates, jest zaplanowanie przestrzeni, która nie tylko spełnia oczekiwania klientów, ale również sprzyja efektywnemu i komfortowemu treningowi. Na wstępie musisz dokonać wyboru, co do wielkości tego miejsca i zdecydować, czy chcesz prowadzić bardziej kameralne, małe studio, czy raczej Twoje serce bliższe jest większemu przedsięwzięciu, z równie dużą liczbą metrów kwadratowych.

Aby ułatwić Ci dokonanie tego wyboru opisaliśmy różnice między małymi a dużymi studiami pilates oraz zebraliśmy informacje o tym, jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy planowaniu przestrzeni do ćwiczeń.

Czytając dalej, dowiesz się, dlaczego odpowiedni rozmiar studia ma ogromne znaczenie dla jakości oferowanych treningów i jakie korzyści możesz osiągnąć, starając się dokładnie przemyśleć tę kwestię już na etapie planowania.

ZALEŻNOŚĆ MIĘDZY RODZAJEM ZAJĘĆ A WIELKOŚCIĄ STUDIA

To oczywiste, że rozmiar studia bezpośrednio wpływa na rodzaj oferowanych zajęć oraz komfort ich wykonywania. Duże studio to dużo więcej możliwości. Ma to jednak swoje plusy i minusy. Jednym z plusów jest możliwość prowadzenia zajęć w większych grupach, z wykorzystaniem maszyn, takich jak reformery czy cadillaki. Przy małym studio w grę wchodzą głównie zajęcia indywidualne. Przy wykorzystaniu samego reformera i krzesła wystarczyć powinno ok. 20m2. Jednak, gdy kuszą Cię grupowe treningi – powierzchnia musi być minimum dwukrotnie większa.

I dobrze myślisz – duże studio to też dużo klientów i duże zarobki. Stoi jednak za tym czas – ta duża ilość pracy wymaga Twojej uwagi. Musisz zadbać o pracowników, ale też o wspomnianych klientów. Pracując z tyloma osobami musisz przygotować się na wiele różnych sytuacji, które niekoniecznie będą przyjemne. Odporność psychiczna odgrywa tutaj wielką rolę. Będziesz mieć też na głowie więcej spraw administracyjnych.

Zwróć też uwagę na sezonowość – w okresie wakacyjnym zdecydowanie mniej osób chce spędzać czas w czterech ścianach sali treningowej. A niestety utrzymanie obiektu co miesiąc kosztuje tyle samo, dlatego tak ważne jest dobre zaplanowanie działalności już na wstępie. Pamiętaj, że wiele zależy też od Twojej roli – czy będziesz jednocześnie właścicielką i trenerką, czy zajmiesz się tylko stroną wizerunkową – co będzie zdecydowanie łatwiejsze. Zwykle rozpoczęcie takiego biznesu, to start pracy na kilku etatach jednocześnie: od recepcji po marketing, a na sprawach księgowych i sprzątaniu kończąc.

Małe studio nie oznacza drastycznego spadku klientów – zwyczajnie masz mniej na głowie, a i u trzymanie takiej powierzchni jest tańsze. Gdy głównym pracownikiem jesteś Ty, możesz dopasować godziny pracy nie tylko do klienta, ale i do siebie. Możesz stworzyć bardzo domową i przytulną atmosferę, co dla wielu klientów będzie dodatkowym plusem.

MINIMALNA POWIERZCHNIA DLA ĆWICZEŃ INDYWIDUALNYCH I GRUPOWYCH

Zajęcia indywidualne, skupiające się na intensywnym treningu jednej osoby, zazwyczaj wymagają mniejszej przestrzeni w porównaniu do zajęć grupowych. Podczas treningów indywidualnych klient i instruktor mogą skoncentrować się na dostosowywaniu ćwiczeń do potrzeb i celów konkretnego uczestnika, co nie wymaga dużego obszaru do wykonywania ruchów. Wręcz przeciwnie – małe pomieszczenie tworzy wtedy przyjemną, kameralną atmosferę i pozwala jeszcze lepiej skupić się na treningu.

Natomiast zajęcia grupowe, w których uczestniczy kilka osób jednocześnie, wymagają dużo większej powierzchni, aby każdy mógł wygodnie wykonywać ćwiczenia i unikać kolizji. Musisz umieścić tam więcej maszyn i zaadaptować przestrzeń tak, aby ludzie czuli się w niej komfortowo. Przecież nikt nie chciałby brać udziału w zajęciach, w których musi uważać na ścianę lub innego uczestnika zajęć. Dlatego koniecznie uzależnij wielkość studia od ilości sprzętu, jaki chcesz tam ustawić i rodzaju dominujących zajęć.

PRZESTRZEŃ DO SWOBODNEGO PORUSZANIA SIĘ I PRZECHOWYWANIA PRZYRZĄDÓW

Nie zapomnij też, że pilates na maszynach możesz rozbudować o dodatkowe akcesoria. Przyda się więc nieco miejsca do przechowywania. I to niezależnie od rodzaju zajęć. Obręcze, piłki, łuki – to elementy, które wręcz powinny zagościć w Twoim studiu.

Przy treningach grupowych i większych pomieszczeniach, ważna będzie też możliwość swobodnego przesuwania sprzętu, a nawet ich magazynowania. Całe szczęście Istnieją reformery (np. Allegro) stworzone do ustawiania ich jeden na drugim lub w pionie, co znacznie ułatwia sprawę. Jednak musisz wziąć to pod uwagę już na etapie planowania studia.

Przy wyborze rozmiaru studia musisz więc uwzględnić nie tylko liczbę osób uczestniczących w zajęciach, ale także rodzaj używanego sprzętu i kompletną infrastrukturę studia, taką jak miejsce do przechowywania dodatkowych przyrządów czy dostępność łazienek i szatni dla klientów. Odpowiednio zaplanowane studio pilates pozwoli Ci sprawnie organizować zajęcia i stworzy przyjazną, a także bardzo motywującą atmosferę dla wszystkich uczestników.

UDOGODNIENIA W STUDIU

Stworzenie studia pilates to nie tylko kwestia zapewnienia odpowiedniego sprzętu do treningów, ale także dbałość o komfort i wygodę klientów. Udogodnienia, takie jak komfortowe przebieralnie, miejsce na przechowywanie rzeczy klientów oraz dostępność łazienek i recepcji, to elementy o których nie można zapomnieć.

To one umożliwiają stworzenie przyjaznej atmosfery i przyczyniają się do zadowolenia wszystkich odwiedzających. Sprawdź, jakie udogodnienia warto zapewnić w Twoim studiu pilates, aby każdy, kto odwiedzi stworzone przez Ciebie miejsce, zakochał się w nim już od pierwszego wejrzenia.

KOMFORTOWE PRZEBIERALNIE I PRZYGOTOWANIE DO ĆWICZEŃ

Zapewnienie komfortowego miejsca do przebrania się i przestrzeni pozwalającej przygotować się do treningów jest niezwykle istotne dla klientów – a już szczególnie dla kobiet. W trakcie planowania studia pamiętaj, aby zaprojektować przebieralnie z wygodnymi siedziskami, lustrem i odpowiednim oświetleniem. Takie miejsce zapewni uczestnikom zajęć wygodę i prywatność podczas zmiany stroju.

Oczywiście weź pod uwagę charakter Twojej działalności – przy mniejszym studio wystarczy miejsce dla jednej, góra dwóch osób. Nieco inaczej sytuacja przedstawia się w większym studiu, gdzie osób ćwiczących jednocześnie może być kilka, a nawet kilkanaście.

Zadbanie o taką prywatną przestrzeń od samego początku pozwoli Twoim klientom poczuć się zaopiekowanym i każdy będzie mógł spokojnie skoncentrować się na treningu i osiągnięciu swoich celów.

Z przebieralnią wiąże się jednak jeszcze jeden ważny aspekt – konieczność przechowywania rzeczy klientów.

PRZECHOWYWANIE RZECZY KLIENTÓW

Przechowywanie rzeczy nie tylko powinno być przemyślane, ale także bezpieczne. Trudno wyobrazić sobie sytuację, w której torba treningowa Twoich klientów będzie im towarzyszyć na sali. Zadbaj o szafeczki, najlepiej zamykane na klucz. Dzięki temu klienci będą mogli bez obaw pozostawić w nich biżuterię czy telefony, co pozwoli im skupić się na zajęciach.

Takie praktyczne szafki lub – w przypadku zajęć indywidualnych – chociażby półki do przechowywania ubrań, butów i innych osobistych przedmiotów zapewnią uczestnikom spokój i pewność, że ich rzeczy mają swoje miejsce i są bezpieczne podczas treningu.

ŁAZIENKA I RECEPCJA DLA KLIENTÓW

Dostęp do łazienki to kolejny punkt, o którym nie możesz zapomnieć. W mniejszym studiu to pomieszczenie może pełnić jednocześnie rolę przebieralni, ponieważ zajęcia indywidualne nie wymagają aż tak dużej przestrzeni. Jednak w miejscach, gdzie odbywają się treningi grupowe, obecność wydzielonych osobno sanitariatów oraz przebieralni jest prawdziwym must have ceniącego się, profesjonalnego studia. Łazienka umożliwia klientom odświeżenie się przed lub po treningu, co wpływa na ich komfort i ogólne zadowolenie.

Do tego dochodzi recepcja – szczególnie, gdy studio będzie bardzo duże, a nawet połączone z innymi formami aktywności lub centrum medycznym. Taka przestrzeń w studiu pilates zapewnieni kompleksową i profesjonalną obsługę klientów. Rcepcja z wygodnymi siedziskami oraz dostępem do informacji o zajęciach i instruktorach stworzy przyjazną atmosferę i pozwoli wszystkim gościom poczuć zaangażowanie i wsparcie ze strony personelu.

W mniejszych studiach warto wydzielić też chociażby niewielką przestrzeń na telefon, kalendarz lub laptopa – przyda się przy ustalaniu kolejnych treningów.

WYPOSAŻENIE STUDIA PILATES

Stworzenie studia pilates to nie tylko kwestia zapewnienia sprzętu, ale również dokładnego przemyślenia każdego aspektu jego odpowiedniego dopasowania. Wybór maszyn zależy od wielu czynników, w tym od budżetu, dostępnej przestrzeni oraz oczekiwań – zarówno Twoich, jak i Twoich przyszłych klientów. Sprawdź, na jakie pytania musisz sobie odpowiedzieć, aby zapewnić efektywne i satysfakcjonujące treningi w swoim studiu.

WYBÓR SPRZĘTU ZALEŻNY OD BUDŻETU I DOSTĘPNEJ PRZESTRZENI

Przy wyborze sprzętu do studia pilates istotne jest odpowiednie dopasowanie do budżetu oraz dostępnej przestrzeni. Nie zawsze trzeba inwestować w najdroższe urządzenia, aby zapewnić wysoką jakość treningów. Ważne jest znalezienie równowagi między ceną a jakością sprzętu, który spełni oczekiwania klientów i będzie funkcjonalny dla instruktorów.

Zanim zdecydujesz się na sprzęt, weź też pod uwagę, jakie ćwiczenia będą wykonywane i jakie urządzenia będą Ci rzeczywiście potrzebne, aby zapewnić kompleksowy i skuteczny trening – zgodnie z Twoją wizją. Inny sprzęt wybierzesz, gdy marzy Ci się nauczanie w klasycznym stylu osób bardziej zaawansowanych – wtedy idealnym wyborem będzie cała linia Contrology od Balanced Body. To urządzenia stworzone na wzór oryginalnych maszyn zaprojektowanych przez Josepha Pilatesa, które pozwalają uzyskać autentyczne odczucia z treningów z tamtych czasów. Jeśli jednak wolisz nowoczesność lub Twoi klienci należą do bardziej początkującego grona, albo zależy Ci na wszechstronności to postaw np.: na reformer Allegro, Studio lub Allegro 2. Łatwo je dopasujesz, nawet do najbardziej wymagających potrzeb, a praca z nimi to czysta przyjemność. W sprzęcie Balanced Body znajdziesz wszystko co powinno znaleźć się w Twoim studiu, głównie dlatego, że to niezawodne i wytrzymałe maszyny, o czym przekonasz się za moment.

REKOMENDACJE DOTYCZĄCE JAKOŚCI I TRWAŁOŚCI SPRZĘTU

Przy zakupie sprzętu do studia pilates warto kierować się rekomendacjami dotyczącymi jakości i trwałości. Niezawodność i wytrzymałość sprzętu pozwala zagwarantować bezpieczeństwo i skuteczność treningów. Dlatego warto wybierać sprzęt renomowanych producentów, których produkty są wykonane z wysokiej jakości materiałów i objęte długotrwałą gwarancją. Tylko w ten sposób zyskasz pewność, że sprzęt będzie służył przez wiele lat bezawaryjnie, co przekłada się na satysfakcję klientów i pozytywne opinie o studiu.

Światowej klasy producentem, który swoją uwagę skupił na dostarczaniu najwyższej jakości produktów, jest wspomniane Balanced Body. To amerykańska marka, która działa od ponad 40 lat – i z sukcesami zaopatruje najlepszych trenerów pilatesu na całym świecie. Wiele ich maszyn obejmuje dożywotnia gwarancja, co tak naprawdę mówi samo za siebie – to sprzęt najwyższej klasy, na długie lata, nawet intensywnego użytkowania.

KOSZTY ZWIĄZANE Z TRANSPORTEM I SERWISEM

Pamiętaj, że przygoda z producentem nie kończy się na samym zakupie. To dopiero pierwszy krok. Niestety część osób nie bierze pod uwagę możliwości późniejszego serwisowania, aby w razie potrzeby szybko i sprawnie naprawić ewentualne usterki sprzętu, czy też kosztów transportu. Możesz znaleźć w internecie bardzo atrakcyjne oferty, które po uwzględnieniu wszystkich kosztów, sumarycznie okazują się być bardzo drogie, zwłaszcza jeśli sprzęt jest importowany z zagranicy. Warto zatem dokładnie zbadać te kwestie i zaplanować budżet tak, aby uwzględnić wszystkie dodatkowe wydatki związane z zakupem i utrzymaniem sprzętu.

O tego typu sprawy nie musisz się martwić wybierając wspomniane Balanced Body. Firma ma swoje przedstawicielstwo w Polsce, a wiele maszyn i akcesoriów jest dostępnych od ręki. Oddział w Polsce oznacza, że masz pod ręką ekipę techniczną oraz wszystkie części i elementy, które ulegają zużyciu. Zwyczajnie nie musisz się o nic martwić.

PODSTAWOWE MASZYNY

Tutaj dopiero zaczyna się prawdziwa przygoda. Wybór odpowiednich maszyn do studia pilates jest jednym z najważniejszych kroków w procesie planowania i wyposażania przestrzeni treningowej. Bywa też zarazem najbardziej emocjonujący i ekscytujący.

Podstawowe maszyny, takie jak reformer, cadillac, krzesła, beczki i trapezy, stanowią fundament każdego studia pilates. To one są sercem tego miejsca, bo umożliwiają kompleksowy trening o różnym stopniu zaawansowania. W sumie to też dla nich klienci przychodzą do studia. Sprawdź z nami różnorodność dostępnych maszyn i zobacz na co zwrócić uwagę, przy wyborze każdej z nich.

RÓŻNORODNOŚĆ MASZYN: REFORMER, CADILLAC, KRZESŁA, BECZKI, TRAPEZY

Studia pilates mają do dyspozycji szeroką gamę maszyn, które umożliwiają różnorodne ćwiczenia i techniki treningowe. Najpopularniejszymi maszynami wybieranymi w różnych konfiguracjach, są:

  • Reformer – to podstawowe urządzenie, w które powinno być wyposażone studio pilates. Składa się z ruchomej platformy, sprężyn i pasków umożliwiając różnorodne ćwiczenia oporowe i rozciągające.
  • Cadillac – inaczej znany jako Trapeze Table, to zaawansowana maszyna łącząca łóżko do ćwiczeń ze stabilną ramą. Pozwala na wykonywanie szerokiej gamy ćwiczeń zarówno na platformie, jak i przy użyciu drążków i sprężyn.
  • Krzesło (Chair) – służą głównie do treningu siły i stabilności, umożliwiając wykonywanie różnorodnych ćwiczeń siedzących i stojących.
  • Beczka (Barrel) – dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, pozwalają na wykonywanie ćwiczeń rozciągających i wzmacniających mięśnie rdzenia.

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE WYBORU I FUNKCJI KAŻDEJ MASZYNY

Podczas wybierania maszyn do studia pilates musisz uwzględnić rzeczywiste potrzeby Twoich przyszłych klientów oraz różnorodność i specyfikę ćwiczeń, które chcesz oferować. Przed Tobą kilka wskazówek dotyczących wyboru i funkcji podstawowych maszyn.

JAK WYBRAĆ REFORMER?

Wybór odpowiedniego reformera zapewni nie tylko efektywne treningi ale pomoże też zapanować nad dostępną przestrzenią w studiu. Ważne, abyś wybrała model dopasowany do stylu prowadzenia treningów.

Jeśli będzie to styl klasyczny, celuj w maszyny jak najbardziej zbliżone do oryginału – świetnie sprawdzi się Contrology Reformer. Natomiast w przypadku pracy, która akceptuje nowoczesne podejście i modyfikacje, szukaj reformera z możliwością swobodnego ustawienia oporu sprężyn (np.: Allegro), dopasowania wysokości (Studio Reformer), a także możliwości doboru dodatkowych akcesoriów np.: platformy JumpBoard, wieży czy pętli. Przy organizacji zajęć grupowych zwróć też uwagę na Rialto.

Pamiętaj, że najważniejsza jest stabilność konstrukcji i żywotność materiałów

JAK WYBRAĆ CADILLAKA?

Jeśli skłaniasz się do zakupu cadillaca, to sam wybór warto dokładnie przemyśleć. Ważne jest, aby maszyna była stabilna i bezpieczna, a jej konstrukcja umożliwiała
wykonywanie szerokiej gamy ćwiczeń bez ryzyka kontuzji.

Przy wyborze zwróć uwagę na solidność ramy, jakość sprężyn oraz funkcjonalność dodatkowych elementów, takich jak drążki czy pętle. Konsultacja z doświadczonymi instruktorami pilates oraz przetestowanie różnych modeli może pomóc w podjęciu właściwej decyzji.

Koniecznie sprawdź najbardziej kompleksowy zestaw do treningu i rehabilitacji,
stanowiący połączenie cadillaka z reformerem – Reformer Trapeze Combination – oraz tańszy, ale równie wszechstronny Pilates Trapeze Table (Cadillac).

JAK WYBRAĆ KRZESŁO?

Krzesło pilates, mimo że wygląda niepozornie, to niezwykle wszechstronne urządzenie, na którym można skutecznie trenować całe ciało. Jest uznawane za jedną z najbardziej wymagających maszyn pilates. Przyda się zarówno w małym, jak i dużym studiu, głównie dlatego, że możesz na nim zadbać o poprawę wydolności i kondycji Twoich klientów, a także zapewnić im trening rehabilitacyjny. Są przeznaczone do rozciągania i wzmacniania nawet tych mięśni, co do których nie sprawdzają się tradycyjne techniki i sprzęty.

Wybierając krzesło nie trudno zauważyć, że – mimo różnych modeli – składają się głównie z siedziska i ruchomego podnóżka zamocowanego za pomocą sprężyn o zróżnicowanym stopniu oporu. Warianty wąskie i wyższe są większym wyzwaniem dla osoby ćwiczącej. Niektóre modele wyposażone są w rączki, które ułatwiają ćwiczenia początkującym. Standardem jest jeden pedał. Jednak możliwość jego podziału na dwa (np. EXO Chair) zwiększa ilość możliwych do wykonania ćwiczeń.

JAK WYBRAĆ BECZKĘ?

Beczkę naprawdę warto posiadać w swoim studiu. To kolejny niepozorny sprzęt, który potrafi całkiem dobrze zmęczyć i zmusić mięśnie do pracy. W głównej mierze służy do wzmacniania, mobilizowania oraz stabilizacji kręgosłupa, co w efekcie poprawia postawę i uelastycznia ciało.

To świetne narzędzie terapeutyczne – ćwiczenia można dopasować do poziomu zaawansowania i schorzenia. Sprawdzi się w szczególności dla osób z wadami postawy (w tym skoliozą), a także tych osób, które chcą ładnie wymodelować pośladki.

Możesz wybrać beczkę z wbudowaną drabinką np.: Ladder Barrel, która wspiera stopy lub dłonie, jednocześnie zapewniając większą stabilność i bezpieczeństwo. Tym samym rozbudowuje też możliwości treningowe.

Z kolei niewielkie wymiary Step Barrels sprawiają, że można je łatwo przenosić i przechowywać. Dodatkową ich zaletą jest możliwość samodzielnego wykorzystania lub jako element rozszerzający możliwości treningowe na maszynach np.: na reformerze.

AKCESORIA I DROBNY SPRZĘT

Akcesoria potrafią świetnie urozmaicić zwyczajne treningi i jeszcze bardziej dostosować je do indywidualnych potrzeb klientów. Możliwość łączenia ich z pracą na maszynach, potrafi przynieść znakomite efekty i przyspieszyć osiągnięcie celu. Sprawdź, w co – oprócz maszyn – możesz wyposażyć studio, aby przyciągnąć do siebie jeszcze więcej osób i zagwarantować im najlepsze wrażenia treningowe.

MOŻLIWOŚĆ ROZBUDOWY MASZYN POPRZEZ AKCESORIA

Akcesoria do maszyn pilates, takie jak platformy JumpBoard, pętle, uchwyty czy nogi, pozwalają na rozbudowę funkcjonalności i możliwości treningowych. Dzięki nim można dostosować trening do różnych celów i preferencji klientów, umożliwiając wykonywanie bardziej zaawansowanych ćwiczeń oraz urozmaicając rutynę, która w pilatesie zwyczajnie się zdarza.

Przy wyborze akcesoriów zwróć uwagę na ich kompatybilność z danym modelem maszyny oraz jakość wykonania, aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort każdemu użytkownikowi. Pamiętaj, że nie musisz od razu startować z akcesoriami – możesz je dokupić w późniejszym czasie i stopniowo rozszerzać ofertę. Jakie dodatki mogą się sprawdzić?

DODATKOWE PRODUKTY I ICH ZNACZENIE W TRENINGU

Balanced Body to także sprzęt do ćwiczeń, który uzupełniaja, rozbudowuje, a czasem nawet zastępuje tradycyjne wyposażenie studia treningowego. Zapoznaj się z takimi urządzeniami, jak: Joe’s Toe Gizmo, MOTR, Oov, CoreAlign czy też Foot Corrector.

Studio możesz też dodatkowo wyposażyć w produkty marki SISSEL, takie jak maty, rollery, pilates circle czy spinefittery. Cechuje je wysoka jakość wykonania oraz ergonomiczny design, co przekłada się na zwiększenie skuteczności treningów i urozmaicenie zajęć pilates (z większości możesz korzystać np.: podczas zajęć na reformerze). Zwróć uwagę na:

PLAN STUDIA Z BALANCED BODY

Rozpoczynając projektowanie i wyposażanie studia pilates, przyda Ci się współpraca z renomowanym dostawcą sprzętu, który zna potrzeby rynku i Twoich klientów. W tym zakresie firma Balanced Body oferuje kompleksowe wsparcie, które obejmuje planowanie, wybór odpowiedniego sprzętu, zapewnienie bezpiecznego transportu, a także usługi serwisowe. Balanced Body może stać się Twoim niezawodnym partnerem – na długie lata.

PROPOZYCJA SMALL STUDIO CONCEPT DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Dla początkujących przedsiębiorców, którzy chcą otworzyć własne studio pilates, firma Balanced Body przygotowała Small Studio Concept. To kompleksowo zaplanowane wyposażenie, która obejmuje wybór podstawowego sprzętu niezbędnego do rozpoczęcia działalności. A to wszystko w dobrej cenie i z podpowiedziami związanymi z możliwościami finansowania.

Propozycja ta zawiera wszystkie niezbędne elementy, uzależnione od Twoich potrzeb, np.: reformery, cadillaki, krzesła i beczki. Tym samym umożliwia szybkie urządzenie studia pilates (niezależnie od ego wielkości) bez konieczności długotrwałego poszukiwania i analizowania poszczególnych elementów wyposażenia.

Rozplanuj swoje studio z programem Space Planner.

GWARANCJA JAKOŚCI I BEZPIECZNEGO TRANSPORTU

Jakość i bezpieczeństwo sprzętu, o których wielokrotnie wspominaliśmy, to jedne z najważniejszych rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę. W tym przypadku sprawdza się słynne przysłowie: “jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz”.

Obecna na rynku od ponad 40 lat marka Balanced Body gwarantuje wysoką jakość swoich produktów oraz bezpieczny transport na miejsce przeznaczenia. Możesz być pewny, że sprzęt dotrze do studia w nienaruszonym stanie. Dodatkowo, firma oferuje wsparcie w procesie montażu i instalacji sprzętu, co sprawia, że praktycznie o nic nie musisz się martwić.

USŁUGI SERWISOWE I OPIEKA PO ZAKUPIE

Po zakupie sprzętu, firma Balanced Body zapewnia kompleksowe usługi serwisowe oraz opiekę posprzedażową. Możesz liczyć na szybką reakcję w przypadku ewentualnych usterek lub konieczności naprawy albo kompleksowego przeglądu sprzętu.

Wybierając Balanced Body możesz też wziąć udział w profesjonalnych szkoleniach i konsultacjach, umożliwiając sobie i swoim pracownikom optymalne wykorzystanie potencjału zakupionego sprzętu i rozszerzyć ofertę zajęć w swoim studiu.

Planowanie studia z Balanced Body to gwarancja kompleksowego wsparcia na każdym etapie projektu – od wyboru sprzętu po zapewnienie jego bezpiecznego transportu i serwisu posprzedażowego. Dzięki temu masz pewność, że w tym biznesie nie będziesz sama – Twoje studio będzie urządzone zgodnie z najwyższymi standardami jakości i spełni oczekiwania zarówno klientów, jak i Twoje.

Scroll to Top