ALLEGRO I ALLEGRO 2

Myśląc o pilatesie, jako pierwszy przed oczami powinien ukazać Ci się lśniący, cichy i precyzyjny reformer. Taki, na którym po jednym treningu, od razu ma się ochotę na kolejny. Reformer idealny. Dopasowany do wzrostu i budowy ciała. Taki, w którym zakochasz się od pierwszego treningu, pogłębiając to uczucie z każdą kolejną sesją. Reformer wielozadaniowy.

Co sprawia, że reformer Allegro od Balanced Body oraz jego nowoczesny wariant – Allegro 2 – mają w sobie to szczególne coś?

CZYM SĄ REFORMERY ALLEGRO?

Kto pokocha pilates ten pokocha Allegro – albo odwrotnie 🙂 Reformery marki Balanced Body, właśnie w wersji Allegro, podbiły serca zarówno
instruktorów, jak i klientów studiów pilates na całym świecie. Ich opatentowana konstrukcja sprawia, że są bardzo łatwe w obsłudze, ergonomiczne i bezpieczne. To bardziej mobilna wersja znanych i lubianych Studio Reformerów.

Allegro Reformer od Balanced Body można spotkać w wielu studiach pilatesu. To głównie zasługa jego mobilności i lekkości – posiada kółka ułatwiające przemieszczanie i można go przechowywać w pozycji pionowej oraz ustawiać jeden na drugim (tą samą funkcjonalność posiada wariant Allegro 2). Taka oszczędność miejsca sprawia, że to idealne reformery także do użytku domowego.

Reformer Allegro 2 to wariant, który powstał na podstawie wszelkich uwag i życzeń użytkowników. Dzięki temu jest bardzo łatwy w użyciu i świetnie nadaje się do profesjonalnych treningów oraz sesji w gabinetach rehabilitacyjnych, a także do wykorzystania w domowym zaciszu. Spełnia najbardziej rygorystyczne wymogi i zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników.

PRECYZJA 5 SPRĘŻYN I AŻ 46 MOŻLIWOŚCI

Piękno i skuteczność reformerów Allegro i Allegro 2 skrywa się w systemie 5 sprężyn Signature Springs. Dzięki nim masz możliwość powtarzania niezmiennych ruchów, które wymagają użycia takiej samej siły. Te najdłuższe na rynku sprężyny są wykonane z niezwykle wytrzymałej niklowanej stali węglowej. Umożliwiają zastosowanie aż 46 stopni oporu, co pozwala na dopasowanie reformera do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika.

Wraz z reformerami Allegro i Allegro 2 znajdziesz kolorowe sprężyny o różnym stopniu oporu:

 • żółta o bardzo lekkim stopniu oporu,
 • niebieska o lekkim stopniu oporu,
 • 3 sztuki czerwone o średnim stopniu oporu.

Ponadto w reformerze Allegro 2 zastosowano specjalne pierścienie zapewniające jeszcze lepsze i bezpieczniejsze mocowanie sprężyn. To wygoda, bezpieczeństwo i precyzja w jednym

CISZA, JAK MAKIEM ZASIAŁ

Opatentowana konstrukcja Allegro, oparta na aluminiowej ramie, w połączeniu z platformą z niestandardowym systemem 8 kół z łożyskami Abec 3, zapewnia cichą i płynną pracę. Tej przyjemnej dla ucha ciszy towarzyszy także łatwy do regulowania system linek SoftTouch, obecny w obu wersjach reformera Allegro. To możliwe dzięki wyeliminowaniu brzęczących metalowych klipsów.

Płynna i cicha praca pozwala jeszcze lepiej skupić się na ćwiczeniach i prawidłowym oddychaniu, których synchronizacja jest podstawą pilatesu. Cisza sprzyja praktyce uważności, promowanej przez instruktorów fitness i fizjoterapeutów, pod hasłem świadomego ruchu. I to nie tylko w odniesieniu do tych powolnych i wykonywanych w skupieniu ćwiczeń.

Czy ważna jest świadomość pracy własnego ciała? Bardzo! Dzięki niej możesz wkładać minimalny potrzebny wysiłek w każdą aktywność fizyczną. Chodzi tutaj też o zwykłe czynności wykonywane w codziennym życiu, jak i bardziej zaawansowane treningi. W ten sposób można zapobiec urazom, kontuzjom i przeciążeniom, a także osiągnąć spokój umysłu.

DWIE RÓŻNE PORĘCZE DLA RÓŻNYCH POTRZEB

Reformery Allegro to konstrukcje, które nieco różnią się od siebie. Wszystko po to, aby jak najlepiej odpowiedzieć na realne potrzeby instruktorów i użytkowników. Oba doskonale sprawdzą się do codziennych treningów i wzmocnienia mięśni. Wybierając reformer pamiętaj, że każdy ma inne warunki fizyczne i psychiczne, i to właśnie maszynę, dzięki różnym parametrom wyjściowym i możliwością dostosowania, należy dopasować do użytkownika, a nie odwrotnie. Przykładowo Allegro i Allegro 2 różnią się między innymi poręczą:

PORĘCZ W ALLEGRO

Reformer Allegro posiada najszerszą dostępną poręcz – ma aż 91 cm, którą można regulować w obu płaszczyznach. Cztery pozycje regulacji w płaszczyźnie pionowej zwiększają lub zmniejszają poziom trudności ćwiczeń, natomiast cztery pozycje do ustawienia w poziomie, pozwalają na dopasowanie maszyny do wzrostu i budowy ciała każdego użytkownika.

Co najważniejsze, regulacji można z łatwością dokonać bez konieczności zmiany wysokości reformera, co znacznie ułatwia pracę z maszyną.

PORĘCZ W ALLEGRO 2

W wersji Allegro 2 zastosowano innowacyjną poręcz EasySet – również regulowaną w dwóch płaszczyznach, co pozwala na idealne dopasowanie indywidualnych ustawień. EasySet umożliwia płynne przesuwanie w płaszczyźnie poziomej na całej długości reformera i blokowanie w 9 pozycjach.

Ponadto regulacja w czterech pozycjach w płaszczyźnie pionowej możliwa jest z wykorzystaniem jednej ręki lub stóp – wystarczy unieść poręcz i przesunąć do następnego położenia, bez przerywania
treningu!
A do tego wygodne oznaczenia znajdujące się na boku ramy ułatwiają wybór i odtworzenie położenia poręczy – a to zdecydowany plus przy prowadzeniu własnego studia i pracy z różnymi klientami.

ZA CO POKOCHASZ REFORMER ALLEGRO?

ZA CO POKOCHASZ REFORMER ALLEGRO?

Jeśli zastanawiasz się, który z reformerów będzie najlepszym wyborem dla Ciebie i Twoich planów związanych z pilatesem, poniżej znajdziesz
najważniejsze wady i zalety każdego z nich. To pozwoli na optymalne przemyślenie możliwości i ułatwi podjęcie decyzji. Zaczynamy od
podstawowej, ale nadal kultowej pozycji – Allegro.

6 powodów do miłości ❤️

 • SYSTEM LINEK SOFTTOUCH
  bez metalowych klipsów, ułatwia pracę z reformerem. System jest niezwykle cichy i błyskawiczne dostosujesz linki do użytkowników oraz wykonywanych ćwiczeń.
 • PORĘCZ SZERSZA NIŻ INNE
  z możliwością regulacji w 4 pozycjach pionowych i w 4 poziomych. Dopasujesz ją do wzrostu i budowy ciała osoby ćwiczącej bez zmiany wysokości reformera.
 • MOŻLIWOŚĆ ZAŁOŻENIA NÓŻEK
  W razie potrzeby możesz zwiększyć wysokość ramy z podstawowych 17 cm do 36 cm. Wystarczy skorzystać z dodatkowych nóżek (można je nabyć opcjonalnie).
 • SYSTEM 5 SRPĘŻYN
  najdłuższych na rynku z aż 46 stopniami oporu – zapewniają możliwość powtarzania niezmiennych ruchów, przy użyciu tej samej siły, stopniowo zwiększając wyzwanie.
 • LEKKI I MOBILNY
  Waży jedynie 51 kg, a dzięki praktycznym kółkom pozwala na szybkie i wygodne przemieszczanie. Co ważne, możesz zaoszczędzić miejsce ustawiając je jeden na drugim.
 • ALUMINIOWA RAMA
  jest bezpieczna, trwała i solidna. Wyposażona w wygodny trójpozycyjny zagłówek, regulowane i demontowane oparcia ramion TwistLock oraz cichą platformę zapewniającą płynny ruch.

ZA CO POKOCHASZ REFORMER ALLEGRO 2?

ZA CO POKOCHASZ REFORMER ALLEGRO 2?

Allegro 2 to unowocześniona wersja reformera Allegro. Tak jak wspominaliśmy, to efekt wprowadzenia do projektu wszystkich uwag i pomysłów aktywnych użytkowników pierwotnej wersji urządzenia. Czy w tym przypadku nowe znaczy lepsze? Jeśli chodzi o reformery, wszystko zależy od tego, czego naprawdę potrzebujesz. Przed Tobą atuty reformera Allegro 2.

6 powodów do miłości ❤️

 • SYSTEM LINEK SOFTTOUCH
  zapewnia możliwość błyskawicznego i precyzyjnego dostosowania długości linek do użytkowników i ćwiczeń. Brak metalowych klipsów maksymalnie wycisza reformer.
 • KOMFORTOWA PORĘCZ EASYSET
  z zaawansowaną możliwością regulacji w 4 pozycjach pionowych i 9 pozycjach poziomych. A to wszystko za pomocą jednej ręki lub stóp – bez konieczności przerywania ćwiczeń.
 • OPCJONALNE KÓŁKA
  Aby zwiększyć możliwości przechowywania reformera, należy zastosować opcjonalne kółka. Dzięki nim możesz przechowywać Allegro 2 w wygodnej pozycji pionowej.
 • SPRĘŻYNY NA PIERŚCIENIACH
  System 5 sprężyn Signature Springszapewnia możliwość zastosowania aż 46 stopni oporu. Ulepszone mocowane na pierścieniach gwarantuje większe bezpieczeństwo.
 • RUCHOMA PLATFORMA
  Wyposażona w zintegrowany zagłówek, posiada dwupozycyjne i łatwo demontowane oparcia ramion. Platforma działa cicho i płynnie, co zwiększa komfort użytkowania.
 • REGULOWANA WYSOKOŚĆ RAMY
  Allegro 2 Reformer w wersji standardowej ma 23 cm wysokości. Opcjonalne nogi pozwalają uzyskać wysokość klasycznego urządzenia, czyli 38 cm.

GDZIE KUPIĆ ALLEGRO I ALLEGRO 2?

Oryginalne reformery Allegro i Allegro 2 opracowała amerykańska marka Balanced Body. Od kilkunastu lat są także dostępne na rynku Polskim, dzięki wyłącznemu dystrybutorowi Balanced Body Polska. W związku z tym, masz do wyboru dwie opcje zakupu reformerów:

 • złożenie indywidualnego zamówienia w Balanced Body Polska za pośrednictwem ich strony internetowej balanced-body.pl
 • zakup reformera w partnerskim sklepie internetowym sissel.com.pl

Aby ułatwić Ci zakup wystarczy, że klikniesz w poniższe linki, a zostaniesz przekierowana bezpośrednio na strony produktów:

Allegro i Allegro 2 to doskonały wybór na długie lata. Idealny dla precyzyjnych ćwiczeń i wydajnych treningów – do wykorzystania zarówno w studiu pilates, jak i zaciszu własnego domu.

Scroll to Top