MASZYNY NA ZAJĘCIA INDYWIDUALNE

Zajęcia indywidualne tworzą atmosferę pełną skupienia i koncentracji. To właśnie tutaj nauczyciel, klient i maszyna do pilatesu wspólnie dążą do osiągnięcia określonych celów. I jak już zapewne zdążyłeś zauważyć, cele te mogą być niezwykle zróżnicowane. Dlatego tak ważne jest dopasowanie odpowiedniego sprzętu, który ma możliwość regulacji i dostosowania do indywidualnych, specyficznych potrzeb każdego klienta – a nie odwrotnie.

POPULARNE MASZYNY DO INDYWIDUALNYCH ZAJĘĆ PILATES

Do zajęć indywidualnych wykorzystasz naprawdę szeroki wachlarz sprzętu pilates. Wymienić można tutaj np.: Studio Reformer i CenterLine Reformer, gdzie każda z tych maszyn została zaprojektowana z myślą o personalizacji treningu. W przypadku rehabilitacji i fizjoterapii, sprawdzi się Clinical Reformer, wraz z jego wersją z wieżą, których stopień zaawansowania i dopasowania zapewnia dodatkowe możliwości terapeutyczne.

Poza reformerami zainteresuj się też cadillakami, które – co prawda wymagają szczególnej uwagi ze strony instruktora – lecz oferują niezrównane korzyści. Pilates Trapeze Table czy Contrology Cadillac to tylko niektóre z opcji, które cieszą się popularnością wśród osób praktykujących pilates w sesjach indywidualnych, zarówno dla poprawy kondycji, jak i w trakcie rekonwalescencji po kontuzjach. Choć maszyny takie jak cadillaki są duże i zajmują sporo miejsca, ich wszechstronność sprawia, że potrafią skutecznie zastąpić inne urządzenia podczas treningów.

Treningi personalne nie muszą być prowadzone wyłącznie na większych maszynach. Sprzęty takie jak krzesła, wieże, beczki czy łuki stanowią doskonałe uzupełnienie treningów, wprowadzając różnorodność i jeszcze lepszą adaptację ćwiczeń do potrzeb klienta. Wszystko to podkreśla znaczenie elastyczności i możliwości dopasowania sprzętu do potrzeb ćwiczącego, gdzie każde urządzenie, niezależnie od rozmiaru czy funkcji, może być wykorzystane do osiągnięcia konkretnych celów.

REFORMER – WSZECHSTRONNOŚĆ I PRECYZJA

Reformer to nieodłączny element wyposażenia studia pilates, zapewniający wszechstronność, precyzję oraz efektywność treningów – w szczególności personalnych. Przed Tobą krótki opis kilku modeli wykorzystywanych najczęściej podczas sesji indywidualnych:

 • Allegro Reformer – wyróżnia się lekką konstrukcją z anodowanego aluminium oraz innowacyjnym systemem 8 kół, zapewniającym płynność i cichą pracę. Dzięki możliwości przechowywania w pozycji pionowej oraz specjalnym kółkom do przemieszczania, jest idealny dla mniejszych pomieszczeń. Regulowana poręcz z 4 pozycjami pionowymi i 4 poziomymi zapewnia użytkownikowi optymalne wsparcie i komfort podczas treningu. Allegro Reformer w opcji Stretch jest dłuższy o 46 cm, umożliwiając lepsze dopasowanie do wyższych osób (o wzroście nawet ponad 195 cm).
 • Allegro 2 Reformer – innowacyjny sprzęt do pilatesu, charakteryzujący się intuicyjną obsługą oraz eleganckim wyglądem – ramie z malowanego aluminium i drewnianym elementom. Dzięki poręczy EasySet z bogatymi możliwościami regulacji oraz opcji przesuwania na całej długości, użytkownicy mogą łatwo dostosować sprzęt do swoich preferencji treningowych. Opcjonalne kółka oraz możliwość przechowywania w pozycji pionowej ułatwiają przenoszenie i przechowywanie, a cicha i płynna praca zapewniają wygodę i precyzję podczas każdego treningu.
 • CenterLine Reformer – ten model charakteryzuje się wyjątkową konstrukcją, która zapewnia stabilność, płynność ruchu i największą kombinację ustawień. Zaprojektowany z myślą o maksymalnej wygodzie i ergonomii, CenterLine Reformer umożliwia płynne przesuwanie wózka oraz precyzyjne ustawianie oporu. Dzięki temu instruktor i klient mogą skupić się wyłącznie na wykonywaniu ćwiczeń bez obaw o stabilność czy nieprawidłowe ustawienie sprzętu.
 • Clinical Reformer – zaprojektowany z myślą o potrzebach rehabilitacyjnych i terapeutycznych. Dzięki specjalnie opracowanej konstrukcji, z możliwością wyboru aż 3 wysokości ( 36 cm, 46 cm, 61 cm) i regulacji oporu sprężyn (46 stopni) umożliwia precyzyjne dopasowanie ustawień, co jest kluczowe podczas pracy z osobami niepełnosprawnymi lub w trakcie rekonwalescencji po kontuzjach i urazach. Możliwość zastosowania wieży pozwala na jeszcze większą różnorodność i zakres ćwiczeń terapeutycznych.
 • Studio Reformer – to klasyka w świecie pilatesu oferująca niezrównaną wydajność i wszechstronność. Studio Reformer od Balanced Body charakteryzuje się solidną konstrukcją i łatwością ustawień, co umożliwia wykonywanie płynnych i kontrolowanych ruchów. Dzięki różnorodnym opcjom ustawień i akcesoriów, Studio Reformer pozwala na niemal nieograniczoną kombinację ćwiczeń, dostosowanych do potrzeb każdego klienta.

PODSTAWOWE KORZYŚCI WYNIKAJĄCE Z TRENIGU NA REFORMERZE

 • Poprawa siły i elastyczności – dzięki możliwości regulacji oporu i wykonywania zróżnicowanych ćwiczeń, trening na reformerze pomaga w budowaniu siły mięśniowej oraz zwiększaniu elastyczności ciała.
 • Korekcja postawy i równowagi – precyzyjne ćwiczenia wykonywane na reformerze pozwalają na skuteczną korekcję postawy oraz wzmacnianie mięśni stabilizujących, co przekłada się na lepszą równowagę ciała.
 • Redukcja napięć i bólów – systematyczny trening na reformerze może przyczynić się do redukcji napięć mięśniowych oraz bólów kręgosłupa, poprawiając ogólny komfort życia.

RÓŻNORODNOŚĆ ĆWICZEŃ

Regularna praca na reformerze może być bardzo zróżnicowana. Wykonasz na nim kompleksowy trening: od tradycyjnych ćwiczeń w pozycji leżącej, przez ćwiczenia na siłę, elastyczność czy równowagę, do zaawansowanych pozycji wymagających stabilizacji i kontroli.

Zajęcia indywidualne cechują się najwyższym możliwym poziomem kontroli ze strony instruktora – może on poprawić każdy jeden ruch i wychwycić wszystkie błędy. Właśnie takie działanie pozwala osiągnąć jeszcze lepsze efekty w krótszym czasie.

Ogromnym plusem reformerów jest możliwość ich dostosowania (regulacja poręczy, oporu sprężyn itp.) do osoby ćwiczącej – niezależnie od jej poziomu zaawansowania i celu treningowego. Część modeli można dodatkowo rozbudować o wieżę, co zwiększa możliwości ćwiczeń tworząc z reformera właściwie “pół-cadillaka”.

CADILLAC – NIEOGRANICZONE MOŻLIWOŚCI

Cadillak w świecie pilatesu to symbol maksymalnej wszechstronności. Nadaje się zarówno do intensywnych treningów, jak również do wsparcia terapeutycznego. Jego rozbudowane możliwości ogranicza jedynie wyobraźnia. Zajmuje sporo miejsca, jednak przy treningach indywidualnych, sprawdzi się idealnie. Poniżej przedstawiamy skrócowny opis funkcji i możliwości czterech znanych i lubianych modeli amerykańskiej marki Balanced Body.

 • Pilates Trapeze Table – dzięki bogatemu zestawowi pasów, uchwytów, drążków i sprężyn o zróżnicowanym stopniu oporu, Pilates Trapeze Table umożliwia wykonywanie ćwiczeń siłowych, równoważnych oraz rozciągających. Konstrukcja stołu cadillaka pozwala na wykonywanie ćwiczeń zarówno w pozycji leżącej, siedzącej jak i stojącej, co sprawia, że to sprzęt niezwykle wszechstronny. Idealnie nadaje się dla osób w każdym wieku, w tym też do rehabilitacji i fizjoterapii.
 • Reformer Trapeze Combination – ten model łączy w sobie funkcjonalność cadillaka z możliwościami treningowymi reformera. Dzięki temu oferuje jeszcze szerszy zakres ćwiczeń, umożliwiając skuteczne wzmacnianie i rozciąganie mięśni, poprawę równowagi oraz koordynacji ciała.
 • CenterLine Cadillac – charakteryzuje się solidną konstrukcją oraz precyzyjnymi mechanizmami, które pozwalają na płynne i kontrolowane wykonywanie ćwiczeń. Szeroki zakres akcesoriów i opcji regulacji sprawia, że trening na tym sprzęcie może być dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego klienta.
 • Contrology Cadillac – inspirowany oryginalnymi projektami Josepha Pilatesa, pozwala być najbliżej autentycznych doświadczeń treningowych z czasów powstawania pierwszych maszyn. Contrology Cadillac wspiera wzmacnianie mięśni głębokich, poprawę elastyczności oraz równowagi, zapewniając jednocześnie komfort i bezpieczeństwo podczas treningu.

JAK CADILLAC WSPOMAGA ROZCIĄGANIE I WZMACNIANIE MIĘŚNI?

Cadillak lączy w sobie zalety maty treningowej, reformera i wieży. Dzięki różnorodnym akcesoriom i opcjom regulacji, umożliwia skuteczne rozciąganie oraz wzmacnianie zarówno mięśni głębokich, stabilizujących, jak i powierzchownych.

Stabilna rama, liczne drążki, uchwyty i pętle umożliwiają wykonywanie ćwiczeń o różnym stopniu trudności, dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta. To niemal nieograniczone możliwości ćwiczeń i ruchu w wielu płaszczyznach, co kompleksowo angażuje mięśnie i poprawia funkcjonalność całego ciała.

Trening na cadillaku przyczynia się nie tylko do zwiększenia siły i elastyczności mięśni, ale również do poprawy równowagi, koordynacji oraz postawy ciała. Trapeze Table od Balanced Body to niezastąpiony i nadzwyczaj skuteczny sprzęt do indywidualnego treningu pilates, niezależnie od stopnia zaawansowania użytkownika.

KRZESŁA, BECZKI, ŁUKI…

Treningi indywidualne to głównie reformery i cadillaki. Istnieje jednak cała gama sprzętu, który pozwala na jeszcze większe urozmaicenie treningów. Mowa tutaj o krzesłach, beczkach i łukach.

KRZESŁA
Krzesła przeznaczone do ćwiczeń pilates to wyjątkowe narzędzia, łączące kompaktowość z wielofunkcyjnością, doskonale nadające się do treningu całego ciała. Choć są stosunkowo małe, to cieszą się reputacją jednych z najbardziej wymagających maszyn do pilatesu. Z ich pomocą można wykonać różnorodne ćwiczenia, skierowane zarówno dla osób dążących do poprawy kondycji fizycznej i wydolności, jak i tych powracających do zdrowia po okresie rehabilitacji. Wyposażone w ergonomiczne siedzisko oraz ruchomy podnóżek z zastosowaniem sprężyn o zróżnicowanym oporze, służą do rozciągania i wzmacniania różnych grup mięśniowych, które mogą wymagać alternatywnych technik i sprzętów.

Krzesło Pilates, pierwotnie znane jako krzesło Wunda, zostało stworzone przez samego Josepha Pilatesa, jako kompaktowe urządzenie umożliwiające wszechstronny trening nawet w warunkach domowych i przy ograniczonej przestrzeni. Dzięki zaawansowanym technologiom marki Balanced Body, zyskało nowoczesny design oraz liczne ulepszenia funkcjonalne, stając się niezbędnym elementem wyposażenia każdego profesjonalnego studia pilates. Dostępne są następujące krzesła:

BECZKI I ŁUKI
Sprzętem, który wykorzystuje się głównie w treningu personalnym, jako jego uzupełnienie, są beczki. Zaprojektowane przez Josepha Pilatesa, prawdopodobnie inspirowane beczką po piwie. Wraz z łukami oraz Step Barrels (Spine Correctors) służą do zwiększania elastyczności, mobilności ciała oraz wzmacniania mięśni, w tym mięśni głębokich, umożliwiając kompleksowy trening. Ich zakrzywiony kształt idealnie sprawdza się podczas ćwiczeń rozciągających, szczególnie w przypadku bólów kręgosłupa, poprawiając elastyczność pleców, postawę ciała, równowagę i koordynację.

Mimo swojej prostoty, trening na beczkach do pilatesu może być wyzwaniem zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. Dzięki wbudowanej drabince Ladder Barrel zapewnia większą stabilność i bezpieczeństwo. Z kolei niewielkie wymiary łuków i Step Barrels ułatwiają przechowywanie i przenoszenie. Sprzęt ten może być stosowany samodzielnie lub jako część treningu z innymi maszynami do pilatesu, takimi jak reformer. W ofercie Balanced Body znajdziesz:

JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNIĄ MASZYNĘ DO ZAJĘĆ INDYWIDUALNYCH?

Wybór odpowiedniej maszyny do zajęć indywidualnych to jeden z najważniejszych składników sukcesu treningowego. Przed dokonaniem ostatecznej decyzji, co do zakupu sprzętu, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników:

 • Cel treningu – pierwszym krokiem powinno być określenie celów treningowych, zarówno klienta, jak i instruktora. Czy głównym zadaniem jest budowanie siły, poprawa elastyczności, rehabilitacja czy coś innego?
 • Personalizacja treningu – ważne, aby maszyna była łatwo dostosowywalna do indywidualnych potrzeb klienta. Opcje regulacji oporu, ustawienia i akcesoria mogą przyspieszyć osiągnięcie złożonych efektów.
 • Rozmiar i możliwość przechowywania – przed zakupem maszyny należy dokładnie zmierzyć dostępną przestrzeń w studiu lub domu, gdzie będzie przechowywana. Niektóre maszyny, takie jak cadillaki, mogą zajmować znaczną ilość miejsca, dlatego ważne jest, aby mieć pewność, że urządzenie na pewno wpasuje się w przeznaczoną pod studio przestrzeń.
 • Budżet – to zwykle jeden z głównych czynników decydujących. Ceny maszyn zaczynają się od kilu a kończą na nawet kilkudziesięciu tysiącach złotych. Dlatego tak ważne jest, aby znaleźć maszynę, która będzie odpowiednia pod względem jakości i ceny.
 • Jakość sprzętu – niezależnie od budżetu, dla klienta istotne jest zapewnienie wysokiej jakości – zarówno zajęć, jak i sprzętu. Maszyna powinna być solidnie wykonana, trwała i bezpieczna w użytkowaniu – najlepiej z długą gwarancją i możliwością serwisowania. Przed zakupem oczywiście warto przeczytać opinie innych użytkowników i zasięgnąć porady specjalistów.

Dokonanie właściwego wyboru maszyny do zajęć indywidualnych zaważy na całym Twoim biznesie – im lepszej jakości maszyna, tym dłużej będziesz mogła cieszyć się pracą na solidnie wykonanym sprzęcie. Oprócz tego, odpowiednio dobrany sprzęt znacząco ułatwi Twoim klientom osiągnięcie celów treningowych. Warto więc dokładnie przeanalizować powyższe czynniki i wybrać urządzenia, które najlepiej podpasują indywidualnym potrzebom klienta i instruktora, zapewniając efektywność, komfort i satysfakcję z treningu.

GDZIE KUPIĆ SPRZĘT BALANCED BODY?

GDZIE KUPIĆ SPRZĘT BALANCED BODY?

Balanced Body to marka, która cieszy się uznaniem i zaufaniem wśród profesjonalnych nauczycieli pilatesu na całym świecie. Wybierając sprzęt tej marki, wybierasz renomę i jakość, która pomoże Ci osiągnąć sukces zarówno zdrowotny, jak i biznesowy. Firma oferuje swoim klientom wsparcie montażowe i serwisowe, materiały edukacyjne oraz konsultacje z ekspertami. Dzięki temu możesz mieć pewność, że korzystasz z produktów marki, która dba o rozwój i sukces swoich klientów.

Maszyny do pilatesu możesz zamówić przez oficjalnego dystrybutora w Polsce – Balanced Body Polska:

lub skorzystać z możliwości zakupu w sklepie internetowym sissel.com.pl, gdzie znajdziesz szeroki wybór sprzętu do pilatesu i akcesoriów
treningowych.

Scroll to Top